Lielā talka pašu mājās – sākam ar sevi!

Pavasaris ir talku laiks un īstais brīdis sākt jaunu, vienkāršu, patīkamu dzīvi. Pirmais, ar ko sākt, ir izšķirot mantas un atbrīvoties no visa nevajadzīgā. Bieži vien, ja regulāri nenotiek pārvākšanās vai remonti, kuru laikā dabiski notiek mājokļa atbrīvošana no liekām mantā, mēs ātri vien “apaugam” ar milzīgu skaitu nelietotu vai nolietotu un nevajadzīgu mantu.

Plāns nevajadzīgo mantu šķirošanai un izvešanai

Sāc ar savas mājas vai dzīvokļa ģenerāltīrīšanu

Daudzi jau pazīstami ar kārtības guru Marijas Kondo filozofiju – ja kaut kas tev nesagādā prieku, atbrīvojies no tā! Šī ir vērtīga pieeja drēbju skapja, trauku plauktu un citu lietu šķirošanai. Vai šī konkrētā manta tev joprojām der un patīk? Liec atpakaļ plauktā! Šī lieta tev vairs neder un tiek turēta tikai neskaidru nostalģisku motīvu dēļ? Met laukā – vai atdod labdarībai, ja domā, ka kādam tas varētu vēl noderēt.

Daudz grūtāk, protams, ir ar lielajām mēbelēm, tomēr laiku pa laikam ir jāpadomā, vai tiešām šī mēbele ir funkcionāla, glīta, viegli kopjama, proti – sagādā prieku. Ja tā sagādā vairāk problēmu nekā ērtību, iespējams, ir pienācis laiks no tās atbrīvoties un iegādāties kaut ko tādu, kas patiešām kalpo tavām šī brīža vajadzībām.

Izvāc visu no gadiem netīrītā šķūņa vai garāžas

Nereti gadās, ka iepriekšējās šķirošanās un ģenerāltīrīšanās “norakstītās” mantas nekur tālu gan nenokļūst. Gan jau daudzi ir pazīstami ar situāciju, ka dārza šķūnītī nav iespējams sakārtot dārza instrumentus un grila piederumus, jo tas ir aizkrauts ar vecām mēbelēm un nestrādājošu sadzīves tehniku. Automašīna netiek turēta garāžā, jo tajā ir pārāk šaurs dažādu krāmu dēļ, kas atrodas garāžā.

Varbūt ir pienācis īstais brīdis nenest vairs neko lieku uz šķūnīti, bet ķerties arī pie šķūņa sakārtošanas? Ir patīkami lietot telpas un ēkas to paredzētajām funkcijām un arī saimniecības ēkas iekārtot tā, lai ērti, brīvi un viegli tajās rosīties. Šis pavasaris varētu būt īstais brīdis, kad beidzot izvilkt no garāžas veco nefunkcionējošo veļasmašīnu, gultas rāmi ar salauzto kāju un atsperēm, kā arī velosipēdu, kura labošanai neviens nav pieķēries pēdējos gadus 10 un diezin vai kādreiz vairs pieķersies. Tici man, tur atradīsies daudz pārsteigumu, no kuriem gan labāk būtu atbrīvoties uz mūžu.

Sakop dārzu pēc ziemas

Pirms ķerties pie citiem dārza darbiem, viss sākas ar dārza sakopšanu pēc ziemas – atbrīvojot dobes no pērnā gada gružiem un vecajiem augiem, apgriezt kokiem un krūmiem vecos zarus un vēlreiz kopš rudens nogrābt zālienu. Ja zālienu ir sabojājis sniega pelējums, tas ir jānokasa ar asu grābekli un to nekādā gadījumā nedrīkst kompostēt, lai nevairotu infekciju!

Jāpiezīmē, ka pilsētā var būt problemātiski no šī visa atbrīvoties, jo Rīgā un daudzās citās pašvaldībās ir aizliegts dedzināt lapas, zāli un zarus.  

Kur likt nevajadzīgās mantas, mēbeles un bioatkritumus?

Kad tas viss izvākts un sašķirots, zvani vlkravas.lv, kas veic visu augstākminēto mantu izvešanu. Tā vietā, lai meklētu un maksātu atsevišķi katram, kas izvedīs vai nu lielgabarīta sadzīves priekšmetus, mēbeles vai tehniku, vai tieši bioatkritumus, vai utilizēs būvgružus, labāk pārliecināties par to, vai pārvadātājs var parūpēties par to visu. VL kravas piedāvā visa veida lielgabarīta atkritumu izvešanu, apsaimniekošanu un utilizāciju atbilstoši prasībām, lai tev nebūtu jāsatraucas, ka tavas izmestās mantas kaitēs videi.

Padomu raksts tapis sadarbībā ar www.1188.lv
Padomu raksts tapis sadarbībā ar www.1188.lv